Отборът на Ливърпул е първият финалист, класирал се за финала на ФА Къп. “Червените” победиха с 2:1 градския си съперник Евертън и намериха място сред финалистите на надпреварата. Сблъсъкът в английската столица започна с минута мълчание, посветена на 23-годишнината от трагедията “Хилзбъро”. Трагедията се случва точно на 15 април 1989г. на стадиона Хилзбъро в Шефилд, Англия, където по време на футболна мач между Ливърпул и Нотингам Форест, загиват 96 души,  които са фенове на Ливърпул. Трагедията започнала с мача в 3ч., а пред вратите на стадиона имало все още множество от фенове. Полицията охраняваща събитието решава да отвори друг вход, но голяма тълпата от фенове нахлува в стадиона и се насочва към централно разположените сектори. В 3:06 съдията спира мача, след като хората панически започват да прескачат оградите и да нахлуват на игрището. Единственият изход е към игрището. Малка част от оградата рухва и през пролуката се излива поток от задъхващи се хора, ранени и мъртви, докато други продължават да прескачат стоманените огради и заграждения. Полиция и Бърза помощ не успяват да насмогнат на всички ранени и пострадали. Равносметката е 94 души загиват на стадиона, двама от феновете почиват от раните си по-късно в болница, а за съжаление 700 души са ранени.

Иначе за срещата за победителите бяха точни Луис Суарес и Анди Керъл, докато Никица Йелавич отбеляза за Евертън през първата част. В другия 1/2  финал на стадион “Уембли” един срещу друг ще излязат лондонските отбори Челси и Тотнъм.